چرا روانکاوی طولانی‌مدت است؟

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به عنوان یک کاربر مهمان.

 1. ساختن یک ابژه‌ی جدید
  ولی من دقیقا می خوام بدونم که چطوری این کار ومی کنن ؟ اخه با این سکوت ممتدشون عموما همچنان برایم سواله که چطوره واقعا اینکار رو میکنن

  1. موارد مختلفی موجب می‌شه، فقط سکوت نیست، سکوت کمک می‌کنه که شما ۱) بیشتر خودتون واکاوی کنید، ۲) اجازه می‌ده هیجان‌های شما بالا بیاد ۳) کمک می‌کنه مسائل‌تون رو روی درمانگر پروجکت کنید. ضمن اینکه گاهی واقعاً درمانگر چیزی نداره که بگه، سکوت می‌کنه چون متریال کافی برای حرف زدن نداره.

 2. واقعا پرسیدم ها ذر سکوت ممتد و هوووم گفتن ها و گاهی فقط گاهی یک جمله سوالی پرسیدن چه تعاملی است که ابژه جدید و محکم را می سازد؟ خب من یک ادم جذیذم نسبت به ۴ سال قبل اگرچه هنوز هم مشکلات حل نشده فراوان دارم ولی واقعا سوال همیشگی ذهنمه این

  1. در مطلب «در اتاق روانکاوی چه می‌گذرد؟» به برخی از این سوال‌ها جواب دادم. فکر کنم اگر اون مطلب رو بخونید پاسخ بگیرید.

 3. وای چهار سال داری میری هنوز اوهوم میشنوی …! من الان شش ماه شده… چطور حس عوض شدن داری ؟ پرسش من اینه که چطور اون نقطه ی تفکری که باعث حال بدی تو میشده رو پیدا و درستش کردی؟

 4. سلام. من شش ماه پیش به روانکاو نیاز داشتم. از یکی از دوستانم که روانشناسی خونده خواستم یک نفر به من معرفه کنه. خودش کسی رو نمی شناخت اما از طریق یکی دیگه از دوستاش فردی رو به من معرفی کرد که حالا حدود شش ماهه دارم پیشش میرم.

  من خیلی سرچی درباره روانکاوها نداشتم و بنا به اعتمادی که به دوستم داشتم پیش این فرد میرم. می خوام بدونم از کجا میشه فهمید پیش چه کسی باید رفت؟ آیا سامانه ای وجود داره که ما بتونیم از طریق اون متوجه تحصیلات، مشخصات یا کاردرستی روانکاو بشیم یا نه.

  اساسا جلسات تا چه زمانی طول میکشه؟

 5. درود.مطالب تون خوب بود اما به نظر من وقتی دارید تخصصی صحبت میکنید خوب است که مطلب را جامع بنویسید. مطالب تون جامع نبود. بالاخره روشهای درمانی کوتاه مدت و میان مدت هم برای درمان برخی مشکلات به خوبی مورد استفاده قرار گرفته اند. ای کاش خلاصه ای از یک جلسه روانکاوی را میگذاشتید روی سایت.موفق باشید.

 6. سلام و عرض ادب جناب میناخانی
  سوال بنده این است که چطور چیزی که ناهشیار هست را به هشیار تبدیل می کنند
  ایا جادویی در کار است؟!
  و اینکه خیلی از مواقع بعضی از روانکاوان ، بیمار یا مراجع را به سمتی که خودشان قبلا مطالعه کرده اند یا برایشان اشناست سوق می دهند که برایشان قابل شناسایی باشد
  پس چیزی که روانکاوی از ان دم میزند خیلی هم مصداق درستی ندارد
  چون انها هم مدام دنبال تشخیص و اختلال های کتاب های درسی شان هستند
  و در ادامه سوال اول که پرسیدم چطور ناهشیار را هوشیار می کنند، از کجا می دانند کدام یک ناهشیار است
  این جایگاه خداگونه روانکاو و اینکه تصور به دست اوردن یک چیز غیرعلمی را دارد کاملا مشهود است
  همانطور که می دانید علم روانکاوی را تایید نمی کند
  چون همیشه سراسر ابهام بوده و هست و حامیانش خود را پشت لفظ پیچیدگی خودساخته خود پنهان می کنند
  خیلی خیلی خوشحال میشم که پاسخ سوالاتم رو بدین

سایدبار کناری